Dokážeš víc, než ti bylo řečeno

Teal Swan


Tuto větu bychom si měli všichni dobře uložit do paměti, protože nám připomíná, že všichni v sobě máme mnohem větší moc, sílu a schopnosti, než si jen dokážeme představit.

Jmenuji se Martin a větší část svého života jsem strávil v klasické iluzi, že s věkem naše těla slábnou, chátrají a churaví. S přibývajícími léty začalo moje tělo tuto "pravdu" potvrzovat, obzvlášť když jsem mu nevhodnými stravovacími návyky a nedostatkem pohybu k jeho destrukci notně dopomáhal. 15 let za volantem kamionu, 2-3 krabičky cigaret denně, v noci jízda, přes den spánek (nebo spíše pokus o něj), postupně tuhnoucí klouby a zádové svaly, zanedbávaná zubní péče. Ještě pár let v tom pokračovat, stal bych se štamgastem ve zdravotnických zařízeních a pravidelným konzumentem farmaceutických produktů. Nic z toho ale naštěstí nenastalo, "osud" tomu chtěl jinak.

Jednoho dne jsem si řekl dost, típnul poslední cigárko, dopil poslední pivko, dojedl poslední uzeninu a práci dálkového řidiče, která mě do té doby nesmírně bavila a uspokojovala, jsem pověsil na hřebík. Vyměnil jsem jí za dočasný kancelářský život, který sice nebyl, co se pohybu týče, o moc lepší, ale najel jsem alespoň na tolik potřebnou pravidelnost denního a nočního rytmu včetně lepšího stravování. To byl první důležitý krok k mému "znovuzrození".

Následkem pravidelného spánku, pohybu a lepší životosprávy, se mi začala pozvolna zvedat hladina životní energie a já mohl vnímat, jak se moje tělo z této zásadní změny raduje a jásá, jak se doslova probouzí k životu. Bylo to pro mě po těch letech sestupné tendence naprosto fascinující a probudilo to můj zájem o poznání fungování lidského těla, o vlivu mysli na náš zdravotní stav.

Následovalo období pozorování a zkoumání sebe sama, období půstů, jógy, pobytu ve tmě a spousty dalších zajímavých sebepoznávacích činností, které nakonec vedly k úžasnému zjištění, že naše tělo poslouchá naší mysl a je proto naprosto zásadní, jakými myšlenkami o sobě sama se zabýváme, jaké představy o sobě máme, protože naše tělo následně na naše myšlenky reaguje a mění se podle nich. Uvědomil jsem si zrádnost tvrzení, která jsme slýchávali v dětství a která jsme automaticky přijali za "pravdu", a sice že nám od určitého věku musí nutně začít ubývat sil a přibývat zdravotních problémů. Jaký to fatální nesmysl!

Naše mysl je neskutečný tahoun, záleží jen na tom, kam jí nasměrujeme. S její pomocí lze snadno dojet do pekla, stejně tak jako vystoupat k nebeským výšinám. Záleží jen na tom, na jaký program přeladíme, jaký kurz zvolíme. Pak budeme žasnout, jak se věci mění doslova před očima. A pokud se rozhodneme jít cestou ku zdraví, začnou nám do cesty přicházet nápovědy o řešení zdravotních problémů stejně tak, jako se to začalo dít mně.

Začal jsem objevovat nové a nové pomůcky, díky kterým může člověk, dokonce i v pohodlí svého domova (bez časově a někdy i finančně náročných návštěv u lékaře), úžasným způsobem posilovat svoje zdraví, předcházet případným zdravotním problémům a nebo ty aktuální odstraňovat. Díky rozpomenutí se na svojí vnitřní sílu a několika skvělým pomůckám, které mi neustále průběžně pomáhají, jsem ve svých dvaapadesáti letech začal lehce běhat, abych si o rok později začal dávat i delší vzdálenosti jako třeba 50km apod. Nemusím polykat žádné prášky, tlak mám ideální a tepovou frekvenci v klidu 37 za minutu. Síla a výkonnost mají přitom neustále vzestupnou tendenci, takže se moc těším na to, kam se to bude posouvat.

Z mého příběhu je patrné, že jedno rozhodnutí může otočit život o 180° a namísto cesty úbytku energie a přibývajících problémů se člověk může vydat cestou zdraví, vitality a s tím spojené prosperity. Jako inspiraci pro ty, kdo chtějí jít podobnou cestou, nebo se třeba chtějí jen zbavit bolesti zad či si odpočinout a zregenerovat se po náročném dni, jsme s kamarádkou Jiřinou otevřeli malé relaxační centrum, kde si můžete vyzkoušet některé úžasné pomůcky, které pomohly mně na mojí cestě znovunabytí zdraví a energie.

Jste srdečně zváni!

Martin